Aslı Noyan ile Moda ve Hayata Dair Duygu Güleş Özel Röportajı 

0 156

- Advertisement -

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Aslı Noyan ile Moda ve Hayata Dair Duygu Güleş Özel Röportajı 

 

TRT haber spikeri Aslı Noyan ile moda ve hayata dair keyifli bir röportaj…

 

Kariyerinizle birlikte en çok hangi yönünüzü keşfettiniz?

Kariyerimle birlikte çalışma azmimi, zamanı kullanma becerimi ve iletişim kurma yeteneğimi keşfettim.

Mesleğinizin en sevdiğiniz yanı nedir? Mesleğinizde olmazsa olmaz üç özellik nedir?

Mesleğimin beni sürekli yeni şeyler öğrenme noktasında tutmasını seviyorum. Bu işin olmazsa olmaz üç yönü: okumak, öğrenmek ve kendini yenilemek…

En etkili iletişim şekli size göre nasıl olmalıdır.Sosyal medyanın insan ilişkilerini nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?

En etkili iletişim şeklinin insanlara sözlerinizle, ifadenizle dokunabilmek elbette ama zaman bunu da dönüştürüyor. Sosyal medya bambaşka bir dünya. Orada yazdıklarınızla da varsınız ve kendi kişisel medyanızı başarıyla yönetmeniz, insanların sizi daha dolaysız tanıması, onlara ulaşabilmeniz için hayli etkili… hatta artık yüz yüze iletişimden bile daha etkin olduğu durumlar var.

Günlük hayatınızı en çok neler besler? Kızınızla iletişiminiz ve birlikte yaşadığınız deneyim ve güzel bir anınızdan bahseder misiniz?

Günlük hayatımı okumak ve sosyalleşmek besliyor. Kalabalıkları, yeni insanlar tanımayı çok seviyorum. Yazmak da benim için hayattan beslenmenin bir başka yolu. Öğrenerek zenginleştiğim her etkinliği çok seviyorum.

Kızım benim hayata attığım imzam. Hem benden bir parça, hem apayrı bir birey. Onun büyümesini, yaşamı kavramaya çalışmasını izlemek büyüleyici… zaman zaman çekişiyoruz. İyiliğe, erdeme dair öğretmeye çalıştığım şeylerle ilgili geri dönüşler almak, onu yetiştirmenin en güzel ödülü. Arkadaşlarıyla ilişkilerinde attığı doğru bir adım, hakkını araması, okul başarısı, her anne gibi benim için de gurur verici bir keşfe dönüşüyor.

 

Sizinle özdeşleşen kelime hangisidir ve stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Benimle özdeşleşen kelime ”yaşam enerjisi”… hayatı kolaylaştıran şeyleri seviyorum, çıkış yoluna ve çözüme odaklanmayı…

Dolayısıyla stilimi renkli ve net olarak tanımlayabilirim.

 

Evinizin ve gardırobunuzdaki parçaların uyumuna dikkat eder misiniz? Moda ve hayatı nasıl betimlersiniz? Gardırobunuzda en çok hangi parçalar var? Asla giymem dediğiniz parça hangisi?

Genel olarak uyumun peşindeyim evet ama sade çizgilerle. Evimin dekorasyonunda da renk severim ama mümkün olan en az eşyayla.

Moda hayatın kendisini barındırıyor, yenilenmeyi ve enerjiyi. O nedenle modayı mutlaka izlerim fakat favori seçimlerimden vazgeçmem. Trend parçaları alırım ama olmazsa olmazlarımla kullanırım.

Asla giymem diyeceğim şey ”kahverengi” olan herhangi bir şey… asla tercih etmediğim bir renktir.

 

Modanın hangi döneminde yaşamak isterdiniz?En çok beğendiğiniz stil ikonu kimdir?

60’ların paris’inde yaşamak isterdim. Sade çizgili mini elbiseler, etekler, dize kadar çizmeler… tam benim tarzım. En beğendiğim stil ikonuysa tartışmasız Audrey Hepburn…

 

Alışverişe çok zaman harcar mısınız? Aniden çıkan bir davette kıyafet seçiminiz ne olur.

Alışverişe fazla zaman harcamam çünkü temel çizgim bellidir ve vazgeçmediğim mağazalarım vardır. O nedenle aşağı yukarı hazırdır alacağım parça kafamda. Kararsızlık yaşamadan kolayca seçerim. Acil bir davette tercihim daima siyah olur. Çoğunlukla da iki parçalı bir kombinasyon…

Vazgecmediğiniz korkunuz ve aksesualarınız nelerdir?

Son dönemde estee lauder-modern muse ve versace-crystal noir vazgeçemediğim iki koku. Olmazsa olmaz aksesuarımsa küpedir her zaman…

Boş zamanlarınızda yapmaktan keyif aldığınız şeyler nelerdir?

Boş zamanlarımda en çok ailem ve dostlarımla bir araya gelmeyi ve yeni lezzetler denemeyi seviyorum. Güzel yemeklerin hayatı da güzelleştirdiğini düşünüyorum… Dinlenmeye de zaman ayırmaya çalışıyorum çünkü günlük hayatın koşuşturmacasında soluk almak çok zor.

En son nereye seyahat ettiniz? Seyahatlarınızda sizi en çok etkileyen yer neresi olmuştur.

En son Roma’ya gittim. Tarihi dokusunu koruyan kentleri seviyorum.Beni en çok büyüleyen şehir ise Paris’ti.

Hayata bakış açınızı değiştiren kitap ya da filmler nelerdir?

Okumayı hep sevdim. Bir insanı şekillendiren çok kitap, çok yazar vardır elbette… ama Anna Karenina en sevdiğim roman, Sait Faik ise en sevdiğim yazar… ”in the mood for love” da beni en çok etkileyen filmlerden biridir.

Yakın gelecekte yeni projeleriniz var mı? Nasıl çalışmalar yapmak istersiniz.

Artık yaptığım işin eğitimini verme kısmına daha çok odaklanmak istiyorum. İnsan doldukça paylaşmak istiyor. Gençlerle buluşmak, onlara eğitim desteği vermek beni de geliştiriyor.

 

Röportaj : Duygu Güleş 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

- Advertisement -

- GAR -