Ünlü Estetik Doktor Mesut Ayyıldız  

1 25

- Advertisement -

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Ünlü Estetik Doktor Mesut Ayyıldız  

 

Mesut Ayyıldız 5 Ocak’ta Gelibolu’da doğdu. İlkokulu;  İstanbul, Çanakkale, Diyarbakır ve Elazığ’da çeşitli okullarda okuduktan sonra ortaokul ve liseyi Elazığ Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1997 yılında Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nden mezun olduktan sonra Doktorluk mesleğine Sivas ili Gemerek ilçesinde başladı. 2 yıl Sivas ‘ın Gemerek ilçesinde Sağlık Grup Başkanlığı ve Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu. 2004 – 2005 Yılları arasında Şırnak ‘a Tabip asteğmen olarak askerliğini yaptı. 2005- 2010 yılları arasında memleketi olan Biga’da 70.Yıl Sağlık Ocağında sorumlu hekim olarak görev yaptı.2010 yılından sonra yine aynı kurumda yaklaşık 5-6 yıl Aile Hekimliği yaptıktan sonra özel sektöre geçti. Sağlık Bakanlığı onaylı Mezoterapi ve Ozon terapi eğitimlerini tamamlayıp kendi muayenehanesini açarak daha çok estetik alanında Hekimlik yapmaktadır. Ayrıca Endopeel tekniği Trakya ve Güney Marmara uygulama eğitim doktorudur. Aynı zamanda yetkili Ozon terapi uygulayıcısıdır. Sağlıklı güzellik adına başarılı uygulamalara Çanakkale’ deki kliniğinde devam etmektedir.

Adres: Ismetpaşa mah Demircioğlu cad.B blok no:130 Merkez / ÇANAKKALE

Tel:0505 778 81 55

www.drmesutayyildiz.com

İnstagram: @dr.mesutayyildiz

 

Endopeel nedir?

Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde de uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir lifting yönteminin adıdır.Bu tekniğin uygulamasında İsviçreli plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Alain TENENBAUM tarafından geliştirilen DocTNB isimli ürün kullanılmaktadır. Yüz cerrahisi alanında uzmanlaşmış olan TENENBAUM ’un geliştirdiği bu ürün ENDOPEEL tekniği ile aralarında İsviçre, İtalya, Fransa ve Meksika’nın bulunduğu pek çok Avrupa ve dünya ülkelerinde yaklaşık 15 yıldır kullanılmaktadır.

Endopeel nasıl etki eder?

İçine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırır.Kasın gerginliğini arttırarak sarkmaları toparlamakda ve hemen üstündeki cildinde gerilmesini sağlayarak kırışıkların giderilmesine yol açmaktadır. Hızlı yüz ve vücut liftingi amaçlı kullanılan medikal bir ürün olup yerçekimi etkisiyle güçsüz kalan ve sarkan kasları güçlendirmek amaçlı uygulanır.

Endopeel İçeriği nedir?

  • Karbolik asit ( phenol den farklı yapıda )
  • Yerfıstığı yağı asidi
  • Menthol

Etki ne zaman başlar, ne kadar sürer?

Endopeel uygulaması sonucu etki 10-30 dakika gibi kısa sürede oluşmaya başlamaktadır.Uygulama sonrası 8-10 ay kadar sürmektedir. Diğer bir uygulama yaklaşımı da 2. ayda düşük doz Endopeel ile yapılacak idame tedavisidir. Böylece olumlu etkilerin en az 1 yıl olması sağlanmaktadır.

Uygulamadan 2-3 gün öncesinden bira içilmesi ve baklagil grubundan yeme olayının kesilmesi gerekmektedir. Uygulama sonrası ilk 2 hafta araşidonik asit içerikli yiyecek( bira, kabuklu deniz canlıları ) ve baklagillerden tüketiminden uzak durulmalıdır.

 

Endopeel’in avantajları:

Endopeel güvenli bir yöntemdir.(sağlık bakanlığı onaylı ve CE belgeli)

Cerrahi uygulama olmaksızın sarkmalardan kurtarır ve kırışıkların görünümünü azaltır.Kasta yakıcı ve ağrı etkisi yoktur.

Cerrahi prosedürlerde görülebilecek yara izi. nekroz ve sinir hasarı gibi komplikasyonlar görülmez.(fasial sinir paralizi riski yoktur.)

Uygulama bölgesindeki kasların botoksdaki gibi hareketsiz hale gelmemesi ve mimiklerin asla kaybolmaması çok ayrıcalıklı bir avantajdır.

Etkinin ilk 20 dakika gibi kısa sürede başlaması da önemli avantajlarındandır..

Nerelerde uygulanır?

Endopeel’in çok geniş bir uygulama alanı vardır.

Yüzde alındaki, dudak kenarı ve üstündeki kırışıklık çizgilerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi tüm yüzde lifting amacıyla da çok başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Burun kasına uygulanınca burun ucunda kalkma oluşur ve ameliyatsız burun estetiği sağlanabilir.Ayrıca çene altındaki, boyundaki sarkmalar da Endopeel için önemli kullanım alanlarıdır.

Bunların dışında dekolte liftingi, el sırtı gerginliğinin oluşturulması, popo sıklaştırma-kaldırma, üst kol bölgesi sarkmalarının toparlanmasında kullanılır.

Göbek, basen ve kasık bölgesi sarkmalarının toparlanması ve selülitli derinin gerginleştirilmesi gibi uygulamalar sıklıkla Endopeel’in kullanım alanlarına girmektedir.

Avrupa ülkelerinde cenazelerin daha dinamik ve hoş görünmesi için kadavralarda dahi kullanılmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

- Advertisement -

- GAR -

bedava bonus veren bahis siteleri bedava bonus