Yusuf İslam’dan : ‘O Benim Süper kahramanım’

0 3

- Advertisement -

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yeni Zelanda’daki Christchurch, Al Nur ve Linwood camilerine yapılan terörist saldırının ardından söylemleri, davranışları ve yasaları nedeniyle dünyanın her yerinde alkışlanan Jacinda Ardern, dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Yusuf İslam Yusuf İslam’dan geldi.

Tören törende gerçekleşti

Terör mağduru için Hagley Park, Yeni Zelanda Genel Valisi Patsy Reddy, Başbakan Jacinda Ardern, Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ve 59 ülkenin temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Anma Töreni Yusuf İslam, Yeni Zelanda TVNZ.

RÖPORTAJDA DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Törende, terör mağdurlarının anısına “Barış Treni” adlı şarkısını seslendiren Yusuf İslam, aynı gün akşam verdiği ve duygusal anlar yaşadığı röportajda, saldırıyı öğrendiği andan bayan itibaren hissettiklerini paylaştı.

İki camiye yapılan terör saldırısını yaşamını sürdürdüğü Dubai’de haber izlerken öğrendiklerini ve duyduklarına inanamadıklarını belirten Yusuf İslam, o anki tepkisini ‘”Christchurch, Yeni Zelanda. Ne Sonra ne olduğu dank etti, şeytani bir insan gelip kendi düşünceleri için canavarca bir olaya sebep oldu.” sözleriyle aktardı.

“O BENİM KAHRAMANIM”

Saldırı sonrasında Ardern’in çabaları hakkındaki soruyu cevaplayan Yusuf İslam, Başbakan’ın silah kontrolü yasalarının çıkarılmasında hızlı hareket etmesini takdirle karşıladığını vurgulayarak, “İnanılmaz, sadece yapılabileceğini gösterdi. O benim kahramanım.” dedi.

TERÖR KURBANI TARIK ‘BARIŞ TRENİ’ ŞARKISINI SÖYLEMİŞ

İslam, saldırıda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Tarık Omar’ın saldırıdan önceki akşam kendisine ait “Barış Treni” şarkısını söylediğini öğrendiğini aktardı. “Tarık adında bir çocuğun annesi ve babasıyla tanıştım ve bana dediler ki Tarık saldırıdan bir gece önce Barış Treni şarkını söylüyordu; oh, vay!” ifadelerini kullanarak duygulanan İslam, konuşmasını tamamlamakta güçlük çekti.

“BARIŞ İÇİNDE OLUN”

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralılara, Yeni Zelanda halkına barış ve sabır mesajı veren İslam, “Selamünaleyküm; barış içinde olun, Allah size kolaylık versin, çünkü geride kalan ve sevdiklerinin yokluğuna alışması gerekenler için zor.” dedi. Önceki yıl Yeni Zelanda’yı ziyaret sırasında terörün hedefi olan Al Nur Camisi’nde ibadet etme fırsatı bulduğunu dile getiren İslam, yarından itibaren camide daha fazla zaman harcayarak terör mağdurlarına destek olmaya çalışacağını sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Yeni Zelanda’nın Christchurch’teki Al Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart Cuma günü düzenlenen terör saldırısında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 50 kişi hayatını kaybetmiş, 50 kişi de yaralanmıştı.

 Kaynak: AA

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

- Advertisement -

- GAR -